Mahe kaerakruup 1.13 eur/kg

//Mahe kaerakruup 1.13 eur/kg
  • Kooritud kaer

Mahe kaerakruup 1.13 eur/kg

0.00

Hetkel otsas! Tellimused täidetakse augusti keskel

Pakume kaerakruupi ehk kestata kaerateri, mis on kasvanud Lauri-Jaani talus.

Lauri-Jaani talu tegeleb mahetootmisega aastast 1990. Talu asub Läänemaal Ridala vallas Kivikülas.

Kaeratera koorimisel kasutatakse kuumutuseta meetodit. Õlid kaeras jäävad “virgin” kvaliteeti ja tera loetakse täisteraks. Selle meetodi puhul esineb kooritud kaera hulgas kestaga terasid. Selliste terade hulk on partiide  kaupa muutuv- lindudele tuleks välja otsida kuni 5 kaeratera pudrukausi kohta.

Teravili postitatakse igal esmaspäeval

Tarneviisideks vali kuller või pakiautomaat. “Tulen ise järele” las jääb kõrvale,  kuna teravilja postitab Sulle talunik.

Tellitud vilja pakime tavalahendusena 5- 20kg kaupa mitmekordsetesse paberkottidesse.

 


Kategooria:

Tootekirjeldus

Kaer on kõige õlirikkam teravili. Kui viia kaer helveste kujule rääsub sisalduv õli mõninga aja pärast ning ilmneb kibe maitse. Tööstuslikult kaerahelbeid selle vältimiseks aurutatakse ehk nad ei sisalda neitsiõli vaid kuumtöödeldut.

Kest ümbritseb tera tihedalt ning kesta koorimisel kaotab kaer idanemise võime. Kooritud kaer kaotab omadusi kiiremini kui idanemisvõimelised terad- seda võib kaeraterade varumisel sahvrisse arvesse võtta. Pakutav kaer on suure tõenäosusega kooritud Teile postitamisega samal nädalal.

Kaera röstimisel avaldub pähkline maitse. Sealjuures värskelt röstitud kaer on mõnevõrra erinev valmisröstitud helvestest. Ka pudru valmistamisel võib helbeid vahetult röstida.

Pudrul ning kuivematel kaeratoitudel, nagu müsli või küpsised, on erinev toime. Selle tunneb lihtsalt ära: kas on soov saada pehme ning soe kogemus või hoopis krõmpsuv. Võib-olla  soovid temast hoopis piima valmistada.

Kaera jahuks jahvatamisel Viljapeas pakutavate veskitega tuleb tema suure õlisisalduse tõttu a) kasutada jämedat või keskmist jahvatusastet või b) jahvatada kaera pooleks mõne kuivema teraviljaga nagu näiteks tatar või nisu. Tatrajahu jääb mõnes küpsetises soovimatult kuivaks. Sel puhul ongi hea tatra-kaera segujahu.