Mahe nisu terad 0.70 eur/kg

//Mahe nisu terad 0.70 eur/kg
  • Nisuterad

Mahe nisu terad 0.70 eur/kg

0.00

Pakume talinisu ADA, mis on kasvanud Lauri-Jaani talus.

Sellel nisusordil on hõrk martsipanine aroom! Lauri-Jaani talu tegeleb mahetootmisega aastast 1990. Talu asub Läänemaal Ridala vallas Kivikülas.

Teravili postitatakse igal esmaspäeval

Tarneviisideks vali kuller või pakiautomaat. “Tulen ise järele” las jääb kõrvale,  kuna teravilja postitab Sulle talunik.

Tellitud vilja pakime tavalahendusena 5- 20kg kaupa paberkottidesse.

 


Kategooria:

Tootekirjeldus

Mahedalt  kasvatatud, täistera ja värskelt jahvatatud või helvestatud nisul on mõnevõrra teine kvaliteet ning omadused kui harjumuspärastel ja vahel ka põlu alla sattunud nisu toodetel. Kui kehal ei ole midagi kleepvalgu vastu, on ta, eriti täistera jahuna, vägagi toitev ja temas on nii mineraalaineid kui vitamiine. Vähem gluteenisena mõjub kehale mannana ehk jämedalt jahvatatud terana.

Nisu on tänu rohkele kleepvalkude sisaldusele küpsetajale lihtne- juba ainuüksi vee lisamine muudab ta hästi rullitavaks taignaks, millest võimalik valmistada niimõndagi.

Kui nisuhelbeid või mannat enne keetmist röstida avaldub hoopis teine aroomimaailm kui puhtalt keedupudrul. Samuti on eriti võluv krõbe koorik nisuleival või suure röstitud pinnaga lameleib.

Kuna nisu tera eraldub viljapeast kergesti on tal idanemisvõimelise seemne omadused ning need omadused säilivad aastaid. Maitselt magus vili omandab idandates veelgi magusama maitse. Idusid võib kuivatatult ka jahuks jahvatada, kuid sellised terad säilivad täielmääral mõne nädala ning jahu on tärklisesem ning retseptid vajavad kohandamist. Puder sellistest teradest võib aga kiiresti lemmikuks saada.

Nisu sisaldab palju päikeseenergiat! Mõned allikad päikeselistelt maadelt soovitavad peale koristust seda vähendada, kuna nii suurt kogust päikeseenergiat organism korralikult ei omasta. Päikese energia hulk loetakse seal parajaks neli kuud peale koristust või peale vähendamist leotamise-kuivatamise kaudu.