Mahe rukki terad 0.70 eur/kg

///Mahe rukki terad 0.70 eur/kg
  • Rukkiterad

Mahe rukki terad 0.70 eur/kg

0.00

Pakume Sangaste rukkist, mis on kasvanud Lauri-Jaani talus.

Osade kogenud leivaküpsetajate sõnul on just Sangaste sort rukkileivaks parim.

Lauri-Jaani talu tegeleb mahetootmisega aastast 1990. Talu asub Läänemaal Ridala vallas Kivikülas.

Reedeni esitatud tellimused postitatakse esmaspäeval. Laupäeval ja pühapäeval esitatud tellimused võivad jääda täitmisele esmaspäeval nädala pärast.

Tarneviisideks vali kuller või pakiautomaat. “Tulen ise järele” las jääb kõrvale,  kuna teravilja postitab Sulle talunik.

Tellitud vilja pakime tavalahendusena 5- 20kg kaupa paberkottidesse.


Kategooria:

Tootekirjeldus

Rukkis on mõnes mõttes eksootiline teravili- vaid 1,5% maailmas kasvatatavast teraviljast on rukkis. Siin maal on see vili aga traditsiooniline ja hea rukkileiva juuretis päranduseks.

Kasutades värskelt jahvatatud jahu, milles rukkiteras sisalduvad eeterlikud õlid veel aromaatsed, on ka vaid vähese soolaga maitsestatud (või ka ilma igasuguste maitseaineteta) taignast rukkileib väga huvitav maitse elamus. Sobib hästi ka koorik- või kuivikleibade valmistamiseks ning kõigisse muudesse lemmik leivaretseptidesse.

Rukkiterade eraldamisel sõkaldest membraani ei vigastata ja terad säilivad idanemisvõimelised. Seega on nad elujõulised mitu aastat. Terasid võib idandada ja idusid ka kuivatada ning helvesteks või jahuks töödelda. Kuivatatud idud säilitavad omadused paremini umbes kuu. Idandatud vili on magusam ja tärkliserikkam.