Fidibus 21

315.00

Väiksema jõudlusega pakutavatest veskitest-  seda nii veskikivi suuruselt kui jahvatuskiiruselt. Sellisest võimsusest paljudel juhtudel piisabki!

Kui soovid valmistada 1kg leiba peenest täisterajahust, kulub veskil jahu jahvatamiseks 7 minutit ning trehter mahutab selleks vajaliku viljakoguse.

Tootja: Komo

 

 

Loe lisaks: Kuidas valida veskit või valtsi?

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Jahvatamine ja puhastamine

Jahvatusjämedust saab muuta lihtsalt pöörates trehtrit. Jätkates trehtri pööramist mõne ringi pääseb tööriistu vajamata ligi veskikividele. Enamasti pole vaja puhastamiseks teha sedagi- keskmisel jahvatusastmel jahvatamine puhastab veski kive.

Mida saab jahvatada?

Veskitega võib jahvatada kõiki toiduaineid, mis ei ole liiga niisked või õlised.  Välja jäävad õlised seemned ja pähklid ning kaera saab jahvatada  peenjahuks vaid segades pooleks mõne sobiva teraviljaga. Fibidus 21 ja teised väiksemad veskid ei sobi suurte ja kõvade (herned, kohv) terade jahvatamiseks otse peeneks jahuks- need võib jahvatada esmalt tanguks  ja peenemaks teisel jahvatusel.

Materjalidest

Liimpuidust kest on valmistatud käsitööna pöögist ja töödeldud vaid orgaanilise toiduõliga. Korundum keraamikast veskikivid, mida ümbritseb silikoonist pesa, on ülitugevad ja kulumiskindlad ning tänu oma poorsusele terituvad ise. Kui aja jooksul kivid veidi kuluvad ei mõjuta see veski töötamist, kuna jahvatusjämedust muutes saab veskikivid üksteisele lähendada.  Mootor on industriaalset laadi, kulumiskindel ja hooldusvaba. Iga veskit kontrollitakse enne tehasest väljumist.

Tootja annab veskile 12 aastase garantii!

Tehnilised andmed

Võimsus 250W
Nisu jahvatuskiirus peenjahuks 100g/min
Trehri maht nisuga ~ 850g
Veskikivi diameeter 75mm
Müratugevus nisuga ~ 70db
Kaal 6.2g
Suurim kausi kõrgus 120mm
Mõõtmed 331x160x155mm