Veebipoe VILJAPEA.EE (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Adekvaat (registrikood 11548310), registreerimise aadressiga: Üksnurme tee 8, Saku alevik, Saku vald, Harjumaa, 75501.

MÜÜGILEPINGU KEHTIVUS, KAUBA- JA HINNAINFO

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.
Veebipoes müüdavate toodete hinnad on esitatud eurodes ning märgitud toodete juurde. Toodete makseid võetakse vastu eurodes. Toodetele, välja arvatud veskid ja valtsid, lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.
Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

TELLIMUSE VORMISTAMINE

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.
Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

KOHALETOIMETAMINE

Kaupu saadetakse Eesti riiki.
Kauba saatmiskulud tellimusele kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 5-10 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

TAGANEMISÕIGUS

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile info@viljapea.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

PRETENSIOONI ESITAMISE ÕIGUS

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.
Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@viljapea.ee või helistada telefonil: (+372) 53486494.
Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

TOOTJAGARANTII

Tootjagarantiiga toodete garantiiaeg on märgitud tootekirjeldustes ja kehtivad järgmistel üldtingimustel:
1.Garantii aluseks on originaalarve. Garantiiaja alguseks loetakse seadme müügi- või üleandmise kuupäeva. Seadme ümbervahetamisel kehtib algne garantiiaeg. Algset garantiiaega pikendatakse seadme garantiiremondi kestuse võrra.
2.Grantii kehtib, kui seadet on kasutatud või hooldatud vastavalt seadme tootja ning müüa poolt antud kasutusjuhendile.
3. Seade tuleb toimetada müüale kontrolliks või remondiks.
4.Garantii hõlmab garantiiajal seadmel või selle üksikutel detailidel ilmnevaib valmistamis-, materjali- või konstruktsioonidefekte.
5.Garantii ei kata defektse seadme tõttu kolmandatele osapooltele tekkinud kahju ning saamata jäänud tulu ega muud teist samaväärset kahju.
6.Garantii sisaldab remonte ja defektse osade väljavahetamist. Seadme rikke korral remonditakse seade, mitte ei vahetata välja seadet tervikuna.
7. Garantii ei sisalda normaalsest kulumisest tingitud osade väljavahetamist, seadme puhastamist, hooldamist.
8.Garantii ei hõlma seadmel tekkinud puudusi, mis on põhjustatud
8.1 seadme muutmisest ja ümberehitamisest.
8.2 seadme hoolimatust või mittesihipärasest kasutamisest.
8.3 liiga suurest toitepinge kõikumisest või ülekoormusest, elektritoitesüsteemide mittevastavusest tehnilistele nõuetele.
8.4 äikesekahjustustest, maanduskontuuride mittevastavusest toitekilpides
8.5 seadme ohutusnõuete eiramisest.
8.6 muudest välistest tingimustest, millega seade ei ole kokkupuutumiseks ette nähtud.
9.Ostja pretensioon ei kuulu rahuldamisele, kui müüa tõestab, et puudus(ed) seadmel on tekkinud ostja süül. Garantiiremondi tingimustest väljuvate remonditööde kulud ja transpordi kannab ostja.
10.Seadme tagasivõtmist ja ostuhinna tagastamist võib ostja nõuda üksnes juhtudel , kui tegemist on puuds(t)ega, mida ei saa parandada või osa(de)ga, mida ei saa asendada ning mille puhul parandamise ei annaks tulemusi, mis võimaldaks seadet sihtpäraselt kasutada.

OTSETURUSTUS JA ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@viljapea.ee või helistada telefonil: (+372) 53486494
Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.