Veskite jõudlus

Veskid Viljapea poes jagunevad laiaslaastus kahe omaduse järgi. Nendeks on veskikivi suurus ja jahvatuskiirus.

Suurem veskikivi võimaldab jahvatada jahuks suuremaid terasid. Väiksema veskikiviga veskis tuleb peenjahuks suuremad ja vahel ka kõvemad terad jahvatada kahes jaos.

(Osade veskite võimsam mootor kompenseerib jõudlust mis vajalik suurema veskikivi käiamiseks. Seega on väiksema veskikiviga veski ning võimsama mootoriga ja suurema veskikiviga veski jahvatuskiirused samad.)

Väiksema veskikivi suurusega mudelid:

Fidibus 21, Magic, Fidifloc 21 (veski+käsivalts).

Suurema veskikivi suurusega mudelid:

Fidibus Classic, Fidibus Medium, PK1, Fidibus XL, Fidifloc Medium (veski+käsivalts), Duett 100 (veski+elektriline valts).

Kahekordse  jahvatuskiirusega mudelid:

Fidibus XL, Duett 200 (veski+elektriline valts). Ülejäänud on tavalise jahvatuskiirusega.

Valtsi valikust

Saadaval on käsivaltsid ja elektriline valts. Käsivaltsi paigutamiseks peaks leiduma (või olema soovi tekitada) mõnda äärt, millele saaks ligi ka altpoolt. Pitskruvi vahele mahub kuni 57 mm ja see äär ei tohiks olla kõrgem.

Käsivaltsidest on Flicfloc väiksem ja Flocinol saab reguleerida helveste paksust.

Kui sobivat äärt ei hakka leiduma või ei ole soovi/aega värskete helveste valmistamiseks vändata võib valida elektrilise valtsi Flocman.

Kui soovid nii jahvatada kui helbeid valmistada

Kui sobiva paksusega äärt ei hakka leiduma ning soovite ka veskit võite tutvuda duettide valikuga.

Käsivaltsiga duetid vajavad ruumi tasapinnast madalamal, et liigutada hooba. Seega peaks a) paigutama helvestamise ajaks selle kogu (kaal 9 kg) tööpinna äärele või b) hoidma seda kogu kõrgemal alusel. Kui soovid, et selline alus oleks valmiskujul müügil on pakkuda väike sahtlike, mis selleks sobib. Vajaliku ruumi kõrgus on sellele sahtlile paigutades umbes 50mm+ ruum terade kallamiseks trehtrisse (mida rohkem seda mugavam).

Käsivaltsi saab duetist välja tõsta ja eraldi kasutada– ta on mudel Flicfloc. Hinna poolest on kaks ühes duett ja eraldiseiseva veski (millel sama jõudlus) ning Flicfloci summa lähedased.

Elektrilise helvestajaga mudeleid lahutada ei saa. Duett 100 võimaldab helvestada-jahvatada samaaegselt, Duett 200 on kiirem. Sama jõudlusega veskile elektrilise valtsi Flocman lisaks soetamine on kulukam viiendiku võrra.

Käsivaltsiga duetid:

Fidifloc 21 -väiksema veskikiviga, Fidifloc Medium– suurema veskikiviga. Jahvatuskiiruselt on nad võrdsed.

Elekrivaltsiga duetid:

Duett 100– kahe mootoriga, Duett 200– kiirem. Veskikivi suuruselt võrdsed.

Lisaks erinevad nägemused kuidas veskitele puidust kuju anda

Ühtsemast disaini keskteljest kalduvad kõrvale Magic, mis omadustelt Fidibus 21 ja PK1, mis sisult Fidibus Classic/ Fidibus Medium*
*Fidubus Medium on Classicust korpuselt väiksem samade omadustega veski.