Fidibus Medium

Fidibus Medium

475.00

See veski on omadustelt Fidibus Classicu sarnane , kuid mõõtmetelt Fidibus 21. See tähendab suurt veskikivi, kuid väiksema mahuga trehtrit ning kompaktsemat vormi. Suur veskikivi tähendab, et suuremad ning kõvemad terad, nagu näiteks kikerherned, jahvatuvad peenjahuks esimesel jahvatamisel.

Kui soovid valmistada 1kg leiba peenest täisterajahust, kulub veskil jahu jahvatamiseks 7 minutit. Valikus on aga veelgi kiiremaid veskeid.

Tootja: Komo

 

Loe lisaks: Kuidas valida veskit või valtsi?

 

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Mida saab jahvatada?
Veskitega võib jahvatada kõiki toiduaineid, mis ei ole liiga niisked või õlised. Välja jäävad õlised seemned ja pähklid ning kaera saab jahvatada peenjahuks vaid segades pooleks mõne sobiva teraviljaga. Fibidus Classic jahvatab ka kõvemad ja suuremad terad, nagu herned otse peenjahuks. Jõudehetkedel võib kasutada kohviveskina- selleks soovitame kasutada eraldi veskikivi kambrit (saadaval lisavarustusena).

Jahvatamine ja puhastamine
Jahvatusjämedust saab muuta lihtsalt pöörates trehtrit. Jätkates trehtri pööramist mõne ringi pääseb tööriistu vajamata ligi veskikividele. Enamasti pole vaja puhastamiseks teha sedagi- keskmisel jahvatusastmel jahvatamine puhastab veski kive.

Materjalidest
Puidust kest on valmistatud käsitööna pöögist ja töödeldud vaid orgaanilise toiduõliga. Korundum keraamikast veskikivid, mida ümbritseb silikoonist pesa, on ülitugevad ja kulumiskindlad ning tänu oma poorsusele terituvad ise. Kui aja jooksul kivid veidi kuluvad ei mõjuta see veski töötamist, kuna jahvatusjämedust muutes saab veskikivid üksteisele lähendada. Mootor on industriaalset laadi, kulumiskindel ja hooldusvaba. Iga veskit kontrollitakse enne tehasest väljumist.

Tootja annab veskile 12 aastase garantii!

Tehnilised andmed

Võimsus 360W
Nisu jahvatuskiirus peenjahuks 100g/min
Trehri maht nisuga ~ 1000g
Veskikivi diameeter 85mm
Müratugevus nisuga ~ 70db
Kaal 8.0g
Suurim kausi kõrgus 130mm
Mõõtmed 330x152x152mm