Käsiveski

315.00

Selle käsiveskiga saab olla terade töötlemisega veel lähemas kontaktis. Kiirus on sinu teha ning ükski jahvatamise etapp ei jää silma eest varjatuks- läbi pleksiklaasist toru võid näha jahu juba enne kui see kogumiskastikesse langeb.

Hea võimalus väiksematel lastel toiduvalmistamisest osa võtta nii kodus kui õppevahendiks lasteaeda.

 

Selles videos saab näha, kuidas jahvatab käsiveski nii jämedal kui peenel jahvatusastmel:

 

Tootja: Komo

 

 

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Jahvatamine

Veski kinnitatakse kahe pitskruvi abil tööpinna ääre külge. Jahvatusejämedust saab reguleerida puidust nuppu keerates. Trehter teraviljade jaoks astetseb oma pesasse vaid  raskusjõu mõjul- terasid täis trehtrit ei ole üldjuhul hea mõte kergitada. Tühjendamiseks ilma jahvatamata kallutaksin terad kaussi kogu veskit tõstes.

Puhastamine

Puhastamiseks piisab üldjuhul peaotäie riisi või nisu jahvatamisest. Kui tekib vajadus veski siiski avada avatakse see laua külge kinnitatult kuuskant võtmega ning vajadusel puhastatakse kuiva pintsliga.

Mida saab jahvatada?

Veskitega võib jahvatada kõiki toiduaineid, mis ei ole liiga niisked või õlised.  Välja jäävad õlised seemned ja pähklid ning kaera saab jahvatada  peenjahuks vaid segades pooleks mõne sobiva teraviljaga.

Materjalidest

Liimpuidust kest on valmistatud käsitööna pöögist ja töödeldud vaid orgaanilise toiduõliga. Komplekti kuulub ka puidust ja roostevabast terasest kastike jahu kogumiseks ning puidust trehtri kaas. Korundum keraamikast veskikivid on ülitugevad ja kulumiskindlad ning tänu oma poorsusele terituvad ise. Kui aja jooksul kivid veidi kuluvad ei mõjuta see veski töötamist, kuna jahvatusjämedust muutes saab veskikivid üksteisele lähendada. Veskikivide liikumist võimalik jälgida läbi pleksiklaasist silindrikujulise kesta.

Garantii 3 aastat!

Tehnilised andmed

Nisu jahvatuskiirus peenjahuks ~50g/min
Trehri maht nisuga ~ 600g
Veskikivi diameeter 80mm
Kaal 2.5kg
Mõõtmed 305x127x161mm