Veski + käsivalts Fidifloc 21

Veski + käsivalts Fidifloc 21

530.00

See on elektrilise veski ja käsivaltsi paar ühes korpuses. Nad ei pea alati koos olema- käsivaltsi saab oma pesast välja tõsta ja tööpinna ääre külge kinnitada.

Veskil on Fidibus 21 omadused- väiksema jõudlusega pakutavatest veskitest, kuid paljukski piisav!  Valts ongi  Flicfloc.

Tootja: Komo

 

Loe lisaks: Kuidas valida veskit või valtsi?

Kirjeldus

Jahvatamine ja puhastamine

Jahvatusjämedust saab muuta lihtsalt pöörates trehtrit. Jätkates trehtri pööramist mõne ringi pääseb tööriistu vajamata ligi veskikividele. Enamasti pole vaja puhastamiseks teha sedagi- keskmisel jahvatusastmel jahvatamine puhastab veski kive.

Valtsimine

Valtsimiseks tuleks see kombineeritud veski asetada tööpinna ääre lähedale, et käsivaltsi hoob saaks liikuda pinnast madalamale. Eemaldades kaane ja hoova- tööriistu pole vaja-  saab aga valtsi pesast välja tõsta ning kaasasoleva pitskruvi abil sobiva tööpinna ääre külge kinnitada.

Mida saab jahvatada, mida helvestada?

Veskitega võib jahvatada kõiki toiduaineid, mis ei ole liiga niisked või õlised.  Välja jäävad õlised seemned ja pähklid ning kaera saab jahvatada  peenjahuks vaid segades pooleks mõne sobiva teraviljaga. Fibidus 21 ja teised väiksemad veskid ei sobi suurte ja kõvade (herned, kohv) terade jahvatamiseks otse peeneks jahuks- need võib jahvatada esmalt tanguks  ja peenemaks teisel jahvatusel.

Helvestada saab kõige paremini pehmemaid viljaterasid. Kui soovid ilusamini helvestada ka kõvemaid teri, nagu näiteks riis, võib need eelmine õhtu märjaks kasta ning sõela sisse oma järge ootama jätta. Selle ajaga toimub teraviljades ka protsess, mis muudab nad kergemini seeditavaks! Võid valtsida ka õliseemned, nagu lina- või seesamiseemned, suupärasemaks ja maitseaineid, nagu köömen või fenkol, teepärasemaks.

Materjalidest

Liimpuidust kest on valmistatud käsitööna pöögist ja töödeldud vaid orgaanilise toiduõliga. Korundum keraamikast veskikivid, mida ümbritseb silikoonist pesa, on ülitugevad ja kulumiskindlad ning tänu oma poorsusele terituvad ise. Kui aja jooksul kivid veidi kuluvad ei mõjuta see veski töötamist, kuna jahvatusjämedust muutes saab veskikivid üksteisele lähendada.  Mootor on industriaalset laadi, kulumiskindel ja hooldusvaba. Iga veskit kontrollitakse enne tehasest väljumist.

Garantii- veskile 12 aastat, valtsile 3!

Tehnilised andmed

Võimsus 250W
Nisu jahvatuskiirus peenjahuks 100g/min
Trehri maht nisuga ~ 850g
Veskikivi diameeter 75mm
Müratugevus nisuga ~ 70db
Kaal 8.7g
Suurim kausi kõrgus 120mm
Mõõtmed 343 x 154 x 276mm